Nasza Mała Historia

Przedszkole Nr 83 funkcjonuje od 1972 roku. Od lat jest placówką, której głównym celem jest zaspokajanie potrzeb dzieci przy pełnej współpracy z rodzicami. Na przestrzeni lat placówka nasza stała się miejscem, gdzie staramy się, aby każdy czuł się potrzebny i doceniony.
Przedszkole znajduje się w wolnostojącym budynku z ogrodem, w pobliżu stacji metra Pole Mokotowskie. Placówka czynna jest w godzinach: 7:00 – 17:00. W przedszkolu zorganizowanych jest 5 oddziałów.

Metody Pracy Pedagogicznej

• Elementy pedagogiki daltońskiej

• Pedagogiki zabawy

• Ruchu rozwijającego W. Sherborne

• Aktywnego słuchania muzyki B. Strauss

• Zajęcia relaksacyjne

• Bajki terapeutyczne

Co Jeszcze Mamy Do Zaoferowania ?

Pracujemy także nad rozwijaniem u dzieci uważności. Placówka umożliwia rodzicom aktywny udział w życiu przedszkola. Z ich udziałem organizowane są pikniki, konkursy, miniprojekty, imprezy okolicznościowe, warsztaty plastyczne, zajęcia dydaktyczne. Prowadzimy również akcję „Rodzice czytają dzieciom”.
Dużą uwagę poświęcamy tematyce Varsavianistycznej. Nasze Przedszkole zdobyło certyfikat Towarzystwa Przyjaciół Warszawy „Varsavianistyczna Szkoła”.

NASZYM PRIORYTETEM JEST BEZPIECZEŃSTWO

Współpracujemy z wieloma instytucjami, których przedstawiciele prowadzą dla przedszkolaków zajęcia i warsztaty z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Realizujemy także program własny „Jestem bezpiecznym przedszkolakiem”. W ramach uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej dzieci uczestniczą w wycieczkach, comiesięcznych przedstawieniach teatralnych na terenie placówki. Dzieci mogą korzystać z pomocy psychologa i logopedy. Dwa razy w tygodniu prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe z ceramiki i rytmiki. W miesiącu czerwcu organizujemy zajęcia adaptacyjne dla nowych dzieci. Nie zapominamy również o absolwentach naszego przedszkola, spotykamy się z Nimi każdego roku. Ze względu na nabór dzieci do 5 grup występują grupy mieszane wiekowo.

PRACUJEMY W OPARCIU O

„Kocham Przedszkole” autorstwa: M.A. Pleskot, A. Staszewska – Mieszek wyd. WSiP
oraz programy własne:
„Mamo, Tato chcę to zrobić sam”,
„Bądźmy razem, a nie osobno”.