Nasza Mała Historia

Przedszkole Nr 83 funkcjonuje od 1972 roku. Od lat jest placówką, której głównym celem jest zaspokajanie potrzeb dzieci przy pełnej współpracy z rodzicami. Na przestrzeni lat placówka nasza stała się miejscem, gdzie staramy się, aby każdy czuł się potrzebny i doceniony.
Przedszkole znajduje się w wolnostojącym budynku z ogrodem, w pobliżu stacji metra Pole Mokotowskie. Placówka czynna jest w godzinach: 7:00 – 17:00.
W przedszkolu zorganizowano 4 oddziały.

Metody Pracy Pedagogicznej

• Elementy pedagogiki daltońskiej

• Pedagogiki zabawy

• Ruchu rozwijającego W. Sherborne

• Aktywnego słuchania muzyki B. Strauss

• Zajęcia relaksacyjne

• Bajki terapeutyczne

Co Jeszcze Mamy Do Zaoferowania ?

Pracujemy także nad rozwijaniem u dzieci uważności. Placówka umożliwia rodzicom aktywny udział w życiu przedszkola. Z ich udziałem organizowane są pikniki, konkursy, miniprojekty, imprezy okolicznościowe, warsztaty plastyczne, zajęcia dydaktyczne. Prowadzimy również akcję „Rodzice czytają dzieciom”.
Dużą uwagę poświęcamy tematyce Varsavianistycznej. Nasze Przedszkole zdobyło certyfikat Towarzystwa Przyjaciół Warszawy „Varsavianistyczna Szkoła”.

NASZYM PRIORYTETEM JEST BEZPIECZEŃSTWO

Współpracujemy z wieloma instytucjami, których przedstawiciele prowadzą dla przedszkolaków zajęcia i warsztaty z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Realizujemy także program własny „Jestem bezpiecznym przedszkolakiem”. Ogród przedszkolny wyposażony jest w bezpieczny sprzęt terenowy do zabawy.
Staramy się dbać także o bezpieczeństwo emocjonalne naszych wychowanków. Dzieci mogą korzystać z pomocy psychologa, logopedy oraz pedagoga specjalnego. W ramach realizacji podstawy programowej prowadzone są ćwiczenia i zabawy integracyjne i relaksacyjne. Dwa razy w tygodniu prowadzone są bezpłatne zajęcia z rytmiki. W miesiącu sierpniu organizujemy zajęcia adaptacyjne dla. W przedszkolu występują grupy mieszane wiekowo. Posiłki dla dzieci przygotowywane są na miejscu.

PRACUJEMY W OPARCIU O

Program : „SAMODZIELNE-WSZECHSTRONNE- SZCZĘŚLIWE” – M. Chludzińska, A. Kacprzak – Kołakowska. A. Kucharczyk, D. Kucharska, A. Pawłowska-Niedbała, M. Pietrzak, A. Smoderek.
Wydawnictwo: Nowa Era
oraz programy własne:
„Mamo, Tato chcę to zrobić sam”,
„Bądźmy razem, a nie osobno”.

W ramach uatrakcyjnienia zajęć dydaktycznych korzystamy z monitora multimedialnego.